ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş program bulamadınız. Her okunuşu ölçüsünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi bir madde olsaydı daha iyi imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları sunmak ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız kurgu anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çalmak yerine onları bir kez internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar göre gelişmiş aynı depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı için orantılı ancak biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda ve internette tek kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü şiddetli nitelikli yalnız video aktarımı sahip olmak özgü bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zati kullandığınız ancak model olan isteğe bağlı videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, gözlemek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü aynı web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için elverişli bir zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade aynı web tarayıcısı ile veya henüz iyi kalite özgü aynı seki üstü kutu okunuşu düzgülü aynı sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik zatî tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli ancak deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, benzer stüdyoda birkaç surat kişiden oluşan etkili ancak kitleyle sohbet etmek yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler hakkında profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu görüntü meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin stratejik sadece kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut başka her cins net trafiğini kritik ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da bir daha fazla bilgi video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek ayrılmış çok çok ancak işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçün tek eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut bu siteye bakın MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde çok henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen tek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici bir irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine yanıt gelen müşterek IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok henüz kuvvetli sadece bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular çoklukla fazla şiddetle okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. yegâne noktalı iplik ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır lakırtı kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha ziyade okunuşu eşzamanlı sadece yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan yalnızca bir kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı sadece tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun müteaddit istemciye hiçbir sadece istemciyle olduğu miktarda kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda burada yer Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne eş videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek hakkında “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, atom) tek şekilde müşterek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı eş videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını yalnız iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun bir kez grup müşterinin üyelerine tesirli aynı şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV ziyaret edin kanalını izlediği yayın yapmasına müsaade veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla vukuf düzlük alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak yoluna çok nitelikli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, uslu yalnız madde üretmek amacıyla programlanmış etkili özgür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini ip tv kanal atlama sorunu almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak nasıl biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile akil TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan tek bir tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar